Reklama

Parafia św. Walentego uczciła jego święto

17/02/2019 17:06
17 lutego 2019 roku w Lubiąż odbyła się uroczysta msza święta. W parafii św. Walentego obchodzono święto patrona, które w Polsce i na świecie znane jest jako Walentynki i tradycyjnie miało miejsce 14 lutego. Obecnie święty Walenty uznawany jest za patrona zakochanych, ale wcześniej przede wszystkim był uważany za obrońcę prze ciężkimi chorobami, zwłaszcza umysłowymi, nerwowymi i epilepsją. Na lubiąskim odpuście można było więc kupić ciasteczka św. Walentego wypiekane przez najzdolniejsze gospodynie z Lubiąża. Dochód ze sprzedaży posłuży na remont świątyni. [video width="576" height="320" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/02/video-1550407336.mp4"][/video] [video width="576" height="320" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/02/video-1550407364.mp4"][/video] [video width="576" height="320" mp4="http://kuriergmin.pl/wp-content/uploads/2019/02/video-1550407364-1.mp4"][/video]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości