Budynek należący do Gminy Wołów został już oficjalnie odebrany. Przedsięwzięcie kosztowało blisko 3,2 mln złotych. Zadanie wykonała firma Zakład Ogólnobudowlany "OLMAX" Michał Zimnicki z Wołowa. Aktualnie kasa dworca została już przeniesiona do swojej docelowej lokalizacji.
Przejęty przez gminę obiekt przeszedł szereg zmian, w tym odnowienie zabytkowej elewacji, polegającej między innymi na wzmocnieniu osłabionej struktury cegieł i rekonstrukcji jej brakujących elementów. Zostały postawione ściany działowe, wyremontowano strop, przebudowie uległy schody. W budynku są nowe instalacje i tynki oraz okna. Wejście do gmachu posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych. W piwnicach dworca został dokonany szereg wyburzeń. Niezagospodarowana do tej pory kondygnacja ma być nowym miejscem spotkań, a to za sprawą kręgielni. Na parterze zaś oprócz poczekalni i kasy będzie funkcjonować sklepik i punkt przedszkolny. Na piętrze będzie funkcjonować centrum monitoringu miejskiego, sala multimedialna i miejsce na stowarzyszenie integrujące organizacje pozarządowe oraz świetlica miejska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze