Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej dolnobrzescy rajcy uchwalili dotację na prace konserwatorskie wieży przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Radeczu. Kościół ten jest filią Parafii Rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rościsławicach.
Obecnie trwają już tam prace remontowe konstrukcji wieży. Obecna dotacja z budżetu gminy w wysokości 60.000 zł pozwoli na wymianę i konserwację drewnianych elementów konstrukcji. Przypominamy, w 2022 roku parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Rościsławice złożyła wniosek o udzielenie w 2023 r. dotacji na roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków na terenie gminy Brzeg Dolny. Ów wnioskowana i otrzymana kwota 60.000 zł stanowi prawie połowę (46,60%) kosztów całego remontu. Prace renowacyjne obejmują konserwację drewnianych elementów konstrukcji- podwalin, słupów, tram, elementów lukarn. Remont jest konieczny ma na celu poprawę stanu technicznego obiektu, który ma wartość historyczną. Neogotycki kościół został wzniesiony w 1891 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze