2.LIGA
PODGRUPA A
1.
ZKS IV Zielona G.
11
19
+46
2.
ZKS III Zielona G.
11
18
+44
3.
LZS Raszówka
11
17
+20
4.
AZS Uniw. Zielona G.
11
15
+14
PODGRUPA B
5.
WOLAVIA WOŁÓW
12
16
+26
6.
KTS Wolbromek
11
13
+18
7.
Marten Ciechów
11
12
+12
8.
AZS UE Wrocław
11
10
-6
9.
TS Zaręba
11
5
-22
10.
Orion Bukowice
11
5
-46
11.
Warta II Kostrzyn
11
2
-52
12.
Odra II Głoska
12
2
-54
Po świąteczno-noworocznej przerwie wołowscy tenisiści są nadal w formie, co lider Wolavii M. Walencki potwierdził także dzień później, kiedy to przy dolnobrzeskich stołach był jednym z najlepszych zawodników 3.WTK w grupie seniorów. Do styczniowej rozgrywki przystąpiło 19 zawodniczek oraz 57 tenisistów i w obu grupach nasi reprezentanci mogli liczyć na sukcesy. Wspomniany wyżej wołowianin pewnie kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa i dopiero w półfinałowej rywalizacji trafił na rywala, który zmusił go do maksymalnego wysiłku. Ciechowianin Andrzej Furman miał w dolnobrzeskim turnieju nieco więcej sportowego szczęścia i najpierw w tie-break’u pokonał naszego reprezentanta, a potem już po jednostronnym finale zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju. W pojedynku o 3.lokatę M. Walencki zapisał na swoim koncie kolejne zdecydowane zwycięstwo i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium. Oprócz tego tenisisty w 3.WTK udział wzięli jeszcze inni wołowianie: Paweł Kurzac (6.miejsce), W. Walencki (7), Kacper Włodarczyk, D. Źródło (obaj 33-48), Karol Kalisz i Jakub Staszczyk (obaj 49-57) oraz reprezentant gospodarzy Zbigniew Kot (25-32). Swoich sympatyków w trakcie niedzielnej rozgrywki nie rozczarowały także dolnobrzeskie Diablice, a czołowe pozycje podzieliły one z zawodniczkami lubińskiego Zagłębia. W finale rozgrywki doszło do swoistego rewanżu za przedświąteczne ligowe spotkanie, w którym oba kluby podzieliły się punktami, gdyż o zwycięstwo rywalizował Elżbieta Kwiatkowska z Pauliną Knyszewską. W grudniowej konfrontacji lepsza okazała się zawodniczka Rokity, ale tym razem rywalka wzięła rewanż i to ona stanęła na najwyższym stopniu podium. Rywalizacja o 3.lokatę również toczyła się na dolnobrzesko-lubińskiej osi, a wyższość miedziowej tenisistki w tym starciu musiała uznać Milena Chrabąszcz, która ukończyła styczniową imprezę na 4.pozycji. A oto miejsca naszych pozostałych zawodniczek:6.
A. Wiśniewska
Rokita
10.
L. Przybył
Rokita
13-14.
N. Ossowska
Rokita
15-16.
M. Draczyńska
Rokita
A. Sowa
Rokita
17-19.
A. Ulatowska
Wolavia
M. Kubera
Wolavia
N. Skawińska
Wolavia
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze