Bardzo ważna chwila dla Wołowa. Dziś, 1 grudnia 2023 roku oficjalnie przekazano plac budowy firmie, która podejmie się realizacji budowy wiaduktu i Śródmiejskiego Obejścia Wołowa. Prace mają ruszyć już w tym miesiącu.
Niedawno informowaliśmy o tym, że zostały wydane pozwolenia na realizację inwestycji drogowej gminie Wołów pod nazwą "Budowa Śródmiejskiego Obejścia Wołowa (ŚOW) wraz z wiaduktem nad linią kolejową nr 273 - zaprojektuj i zbuduj". Przedmiotem tej inwestycji jest budowa odcinka głównej drogi gminnej wraz z wiaduktem nad linią kolejową. Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy. Inwestycja ruszy już w tym miesiącu. Za 18 miesięcy pojedziemy nowym wiaduktem.
Przypomnijmy, że w ramach Śródmiejskiego Obejścia Wołowa przewidziano budowę 1,3 km odcinka głównej drogi gminnej w terenie zabudowanym, budowę wiaduktu nad linią kolejową wraz z przebudową sieci trakcji kolejowej, rozbiórkę budynków, altan ogrodowych i innych kolidujących elementów, budowę dodatkowej jezdni dojazdowej wraz z przebudową drogi dojazdowej ulicy Działkowej, przebudowę ulicy Spacerowej, budowę zjazdów, budowę ścieżki pieszo-rowerowej, budowę i przebudowę odwodnienia poprzez rowy i drenokolektory, budowę zbiorników retencyjnych wraz z dojazdem technicznym, budowę oświetlenia ulicznego, budowę kanału technologicznego, przebudowę sieci elektroenergetycznych, przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej, budowę sieci kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci gazociągowej, rozbiórkę kolidującego wodociągu, rozbiórkę kolidującego kanału ciepłowniczego, wycinka kolidującej zieleni.
Więcej tutaj: Wkrótce ruszy budowa wiaduktu i Śródmiejskiego Obejścia Wołowa
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czy w porządnym artykule nie można zawrzeć informacji, jaka to firma?
Czy w porządnym artykule nie można zawrzeć informacji, jaka to firma?