Reklama

Sejm przedłużył kadencję samorządom

29/09/2022 20:46

Parlament zdecydował dziś większością głosów o przedłużeniu kadencji samorządom. Potrwa ona do 30 kwietnia 2024 roku.

W ten sposób kadencja obecnych władz samorządowych potrwa nie 5, a 5 i pół roku. Wybory powinny się odbyć jesienią 2023 roku, ale posłowie PiS zdecydowali, że należy ją przesunąć na wiosnę 2024 roku.

Teraz uchwała trafi do Senatu. Nawet jeśli też ją odrzuci, wróci do Sejmu i ten ostatecznie zdecyduje o terminie w 2024 roku.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości