Reklama

Co powstanie w miejscu Delikatesów?

08/04/2026 09:52

Znikające z mapy Wołowa Delikatesy Centrum wywołały reakcję, której nikt się nie spodziewał. Mieszkańcy zaczęli żegnać się z ulubioną obsługą, dziękując im za pracę, a głos zabrał właściciel budynku – firma Inwest Piast.

Po naszej wczorajszej publikacji w sieci zawrzało. Z mapy Wołowa znika ulubiony sklep mieszkańców - Delikatesy Centrum.

Mieszkańcy murem za personelem: „Będzie nam Was brakowało”

Niezależnie od tego, czy winne są decyzje centrali w Warszawie, czy lokalne rozmowy biznesowe, dla Wołowian liczy się jedno: strata miejsca, które było czymś więcej niż tylko regałami z towarem. Pod naszym postem posypała się lawina komentarzy.

Głos zabrała m.in. radna Barbara Świątek, dziękując za 5 lat pracy: „Ten sklep był wspaniały. Miłe, uczynne, życzliwe Panie, które obsługiwały nas z wielką cierpliwością. Wielka szkoda, że likwiduje się to, co służyło wielu mieszkańcom”. Podobnych opinii jest więcej. Pani Danuta podkreśla świetne zaopatrzenie w centrum miasta, a pani Katarzyna dodaje krótko: „Szefowa dała z siebie wszystko, co mogła”.

Reklama

W komentarzach wybrzmiewa smutek, ale i rozgoryczenie. Jak zauważa pan Dawid: „Zamknąć i zaorać, bo się nie opłaca”. Dla wielu starszych mieszkańców to koniec pewnej wygody „sklepu pod ręką”, który nie był bezdusznym marketem.

Co dalej z lokalem w centrum?

Inwestor, chcąc uspokoić nastroje, złożył jedną ważną obietnicę: lokal nie zostanie pusty. Nawet jeśli Delikatesy Centrum ostatecznie znikną, budynek ma przejść remont, a w jego miejsce ma wejść nowy najemca, również z branży spożywczej. „Zapewnimy mieszkańcom łatwy i wygodny dostęp do codziennych zakupów w tej lokalizacji” – deklaruje Inwest Piast.

Reklama

 

Właściciel obiektu w mediach społecznościowych odciął się od informacji, jakoby to on stał za zamknięciem placówki. Do firmy Inwest Piast nie wpłynęło żadne oficjalne pismo o rezygnacji z najmu. Co więcej, inwestor sugeruje, że zrzucanie winy na „brak przedłużenia umowy” może być jedynie wygodnym pretekstem dla sieci.

„Z niepokojem odnosimy się do pojawiających się informacji, w których wykorzystywane jest nasze dobre imię jako rzekomy powód wypowiedzeń umów o pracę dla pracowników. W naszej ocenie może to stanowić jedynie pretekst do podejmowania decyzji kadrowych” – czytamy w stanowisku Inwest Piast (...)

Reklama

 

Informacje o nie przedłużeniu umowy najmu przekazali Redakcji pracownicy sklepu, który będzie czynny tylko do końca kwietnia. Czekamy na oficjalne stanowisko sieci. Może uda się uratować sklep i miejsca pracy w naszym mieście?

 

 

Do sprawy będziemy wracać.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/04/2026 11:20
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Żabka - niezalogowany 2026-04-08 14:37:01

    Żabka ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Mieszkaniec - niezalogowany 2026-04-08 17:32:21

    Relokacja istniejacej? Calkiem realny scenariusz-:)

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    PiS. da - niezalogowany 2026-04-08 15:02:26

    Właściciel Delikatesów Centrum Grupa Eurocash od zeszłego roku zapowiadała likwidację 150 placówek w latach 2026-2027 i redukcje zatrudnienia o 3000 etatów .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości