Funkcjonariuszy zaniepokoiło nerwowe zachowanie mężczyzny i jego nienaturalna reakcja źrenic. Po przeprowadzonym teście na obecność substancji odurzających wynik okazał się pozytywny — w organizmie kierowcy wykryto amfetaminę i metamfetaminę.
Podczas dalszego przeszukania policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z białym proszkiem — również była to amfetamina. Zatrzymanemu pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.
Sprawa została przekazana do sądu. 34-latkowi grozi:
kara do 5 lat pozbawienia wolności,
wysoka grzywna,
zakaz prowadzenia pojazdów.
To kolejne zatrzymanie w ramach działań prewencyjnych lokalnej policji. Funkcjonariusze przypominają, że każdy, kto siada za kierownicę po narkotykach, stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze