Dokładnie 81 lat temu, w mroźny styczeń 1945 roku, z podobozów Dyhernfurth wyruszyły kolumny więźniów. Pędzeni w nieludzkich warunkach w stronę KL Gross-Rosen, dla wielu z nich była to droga bez powrotu. Dziś, jako mieszkańcy, chcemy oddać hołd tym, którzy cierpieli i ginęli na naszej ziemi.
Spotkajmy się wspólnie, by zapalić znicz pamięci i pokazać, że historia naszych „sąsiadów” z tamtych lat nie została zapomniana.
KIEDY: 21 stycznia 2026 r. (środa)
START: godz. 16:00
PROGRAM OBCHODÓW:
Msza Święta w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski
Złożenie kwiatów pod Pietą
Marsz pod obelisk przy zakładach PCC Rokita i złożenie wieńców
Przejście pod tablicę informacyjną w miejscu dawnego obozu Dyhernfurth II. Wydarzenie to przypomina o mrocznej karcie historii zakładów „Anorgana” i losie więźniów, których świat miał nigdy nie poznać. Bądźmy tam razem.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze