Mieszkańców Wołowa w nocy obudziły krzyki kobiety. Okazało się, że policjanci próbują ją powstrzymać przed atakami na nich. Do zajścia doszło na jednej z głównych ulic Wołowa. Wideo przesłał Czytelnik.
Na nagraniu widzimy leżącego na ziemi mężczyznę, który jest obezwładniony przez jednego z policjantów. Drugi musiał w tym czasie dosłownie '"odganiać" kobietę, która go kopała i wyzywała. Czy tak powinna wyglądać policyjna interwencja? Zapytanie w tej sprawie wysłaliśmy już do Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Odpowiedź opublikujemy, jak tylko ją otrzymamy.
*głos na wideo został zniekształcony.
AKTUALIZACJA
Otrzymaliśmy odpowiedź z wołowskiej Policji. - Interwencja publiczna dotyczyła zatrzymania trzech osób, w związku ze znieważeniem słowami wulgarnymi oraz obraźliwymi, naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, a także bezprawnym wywieraniem wpływu na czynności służbowe wykonywane przez policjantów KPP w Wołowie. Zatrzymane osoby to: 35-letnia kobieta oraz 38-letni i 42-letni mężczyzna, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Wszystkie osoby usłyszały zarzuty, teraz odpowiedzą przed sądem. Przesłany materiał wideo przedstawia sytuację, w której policjanci oczekują na wsparcie drugiego patrolu - informuje mł. asp. Janusz Rosa z KPP w Wołowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jak widać działali bardzo profesjonalnie, wyszkolenie na najwyższym poziomie. Brawo już się czuję bezpiecznie.
Bardzo dobrze. Po co cała ta nagonka. Wykonywali swoje obowiązki a patologia próbowała im to utrudnić. Autor tekstu się zagalopował - dno...
Baraniev jeden a co mieli zrobic
Daleko polskiej policji do standardów zachodniej zupełnie inna kultura i sposób rozmawiania .Jak ja słyszę że policja dała się sprowokować słownie i przeszła do czynności takich samych jak przy zatrzymaniu gangstera to się nòż otwiera w kieszeni- średniowiecze.Kobieta która rzuca się na policjanta tylko pytanie dlaczego? .Nic się nie zmieniło pora wyciągnąć wnioski.Każdy człowiek ma prawo wyjść na miasto bawić się ,wypić alkohol przecież jest legalnie sprzedawany w restauracjach pubach.Jeżeli jest przyzwolenie na to że kto zostanie słownie obrażony ma prawo wymierzać karę pseudo stróże prawa.Oddawna wiadomo że policja cierpi na brak kadr tam pracują ludzie z przypadku ktoś musi .Liczę że ta sprawa zostanie wyjaśniona na korzyść tych ludzi .Dosyć takich interwencji tylko dlatego że ktoś coś powiedział lub źle się spojrzał na Pana policjanta
Nie popadajmy w skrajność. Czyli każdy może wypić, drzeć się na całe miasto i kopać policjanta. Jak ktoś wypiję i nie potrafi się bawić, to won do domu, albo niech nie chleje. Gdzie masz pozwolenie na obrażanie policji. Ślepyś bardzo. Kobieta nie była w stanie utrzymać się na nogach, język rynsztokowy tak jak u jej męża. Serio mieszkańcy mają w środku nocy tolerować takie zachowanie? Zatem masz na bakier z przepisami. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Widać, że to patologiczne zachowanie. Cierpliwość policjanta na medal. Ja bym prawdopodobnie nie wytrzymała. Chcą chlać, to niech nie zakłócają ciszy nocnej. A jak są agresywni, to niech chleją w domu i z niego nie wychodzą.
Jak widać działali bardzo profesjonalnie, wyszkolenie na najwyższym poziomie. Brawo już się czuję bezpiecznie.
Bardzo dobrze. Po co cała ta nagonka. Wykonywali swoje obowiązki a patologia próbowała im to utrudnić. Autor tekstu się zagalopował - dno...
Baraniev jeden a co mieli zrobic