Reklama

Policja rozpoczyna akcję prewencyjno-kontrolną

18/06/2024 10:18

Przez najbliższy miesiąc Policjanci średzkiej jednostki prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne pn. „KIERUJĄCY/NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO ".

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego przyczynia się do zwiększenia ilości zdarzeń drogowych wśród osób korzystających z dróg. Najczęściej do wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego dochodzi głównie w obszarze zabudowanym.

Prowadzone działania mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poprzez nasilenie kontroli drogowych pod kątem przestrzegania przez kierujących jak i pieszych przepisów PRAWA O RUCHU DROGOWYM, a w szczególności dotyczących wzajemnych relacji kierujący - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas akcji Policjanci egzekwować będą stosowanie przepisów ruchu drogowego użytkowników dróg a w szczególności, przepisów dotyczących:
-zachowania się kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych,
-zachowania się kierujących pojazdami wobec rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz urządzeniami wspomagającymi ruch,
-prawidłowego oświetlenia uczestników ruchu drogowego.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości