Przez najbliższy miesiąc Policjanci średzkiej jednostki prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne pn. „KIERUJĄCY/NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO ".
Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego przyczynia się do zwiększenia ilości zdarzeń drogowych wśród osób korzystających z dróg. Najczęściej do wypadków z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego dochodzi głównie w obszarze zabudowanym.
Prowadzone działania mają na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów poprzez nasilenie kontroli drogowych pod kątem przestrzegania przez kierujących jak i pieszych przepisów PRAWA O RUCHU DROGOWYM, a w szczególności dotyczących wzajemnych relacji kierujący - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Podczas akcji Policjanci egzekwować będą stosowanie przepisów ruchu drogowego użytkowników dróg a w szczególności, przepisów dotyczących:
-zachowania się kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych,
-zachowania się kierujących pojazdami wobec rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz urządzeniami wspomagającymi ruch,
-prawidłowego oświetlenia uczestników ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze