Stwierdzono wysoki poziom rtęci w Odrze - poinformował niemiecki portal. Jej stężenie miało być tak wysokie, że na urządzeniach zabrakło skali. - To poważne zagrożenie dla ludzi - alarmuje dr Paweł Grzesiowski.
To ciąg dalszy sprawy związanej z katastrofą ekologiczną na Odrze. Niemiecki portal rbb24 podał, że w rzece odkryto tak wysokie stężenie rtęci, że badanie musiało zostać powtórzone.
Według Federalnej Agencji Środowiska rtęć jest toksyczna dla ludzi i zwierząt. Ponieważ nie może być wydalana, gromadzi się w organizmie - przypomniał serwis.
Niemiecki portal rbb24 podał, że w rzece odkryto tak wysokie stężenie rtęci, że badanie musiało zostać powtórzone. Według Federalnej Agencji Środowiska rtęć jest toksyczna dla ludzi i zwierząt. Ponieważ nie może być wydalana, gromadzi się w organizmie - przypomniał serwis.
Jeśli potwierdzi się obecność związków rtęci w wodach Odry, to poważne zagrożenie dla ludzi. Rtęć jest toksyczna, szczególnie dla dzieci i kobiet w ciąży, uszkadza mózg, nerki, jelita. Rtęć wchłania się przez skórę, drogi oddechowe, układ pokarmowy. Należy zachować ostrożność - napisał na Twitterze lekarz Paweł Grzesiowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze