Reklama

Policja o zasadach bezpieczeństwa na Sylwestra i Nowy Rok

30/12/2022 12:29

W okresie noworocznym służbę na terenie miast i powiatów pełnić będzie więcej policjantów niż na co dzień, a wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz osobom przebywającym w naszym regionie. Wzmożone działania będą realizować między innymi funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz pionu operacyjnego. Mundurowi reagować będą zdecydowanie na sytuacje, w których zostaną złamane przepisy prawa i bezpieczeństwo innych będzie zagrożone. Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec bieżącego roku i początek nowego, był dla nas wszystkich bezpieczny. Gdy zdecydujemy się na kupno i odpalanie tzw. fajerwerków, stosujmy się bezwzględnie do wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jakich? Przeczytaj koniecznie…

W okresie świąteczno-noworocznym zawsze wzrasta zainteresowanie zakupem tzw. fajerwerków, których odpalanie w noc sylwestrową, stało się niemal nieodzownym elementem wielu prywatnych spotkań towarzyskich i imprez o charakterze zorganizowanym. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i osób przebywających w naszym regionie, dolnośląscy policjanci wyprzedzająco prowadzą działania prewencyjno-kontrolne. Cel to minimalizowanie zagrożeń związanych z zakupem m.in. petard i rac świetlnych, które nie zostały dopuszczone do sprzedaży na terenie naszego kraju i ich używanie może zagrażać.

Wzmożone działania realizują w tym czasie funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji oraz pionu operacyjnego. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na wszystkie sytuacje, w których łamane są przepisy prawa i dochodzić może w związku z tym do sytuacji niebezpiecznych.

Reklama

Policjanci prowadzą wzmożone kontrole trzeźwość kierujących, ale i wielu punktów działających doraźnie lub sklepów prowadzących sprzedaż środków pirotechnicznych.

Mundurowi apelują o to, żeby w noc sylwestrową ograniczyć używanie petard hukowych z uwagi na zwierzęta, dla których hałas i wystrzały mogą powodować traumatyczne przeżycia. Jeżeli jednak zdecydujemy się na fajerwerki, to bezwzględnie stosujmy się do zaleceń producenta.

Warto pamiętać o kilku poniższych zasadach, aby bezpiecznie wejść w Nowy Rok:

Reklama
  • zanim odpalisz petardę, zawsze zapoznaj się z instrukcją obsługi,
  • bezwzględnie zachowaj wszelkie środki ostrożności,
  • nigdy nie celuj w kierunku ludzi, zwierząt, budynków czy przedmiotów,
  • nie trzymaj petard, fajerwerków i innych materiałów pirotechnicznych w dłoniach, zwłaszcza po odpaleniu,
  • nie używaj petard, fajerwerków będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
  • nigdy nie używaj fajerwerków ani petard w pomieszczeniach zamkniętych,
  • nie odpalaj petard i fajerwerków z okien, tarasów ani balkonów,
  • po nieudanej próbie odpalenia petardy – nigdy nie zapalaj jej po raz drugi!

Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego roku i początek nowego, był dla nas wszystkich radosny oraz bezpieczny. Pamiętajmy, że w dużej mierze nasze bezpieczeństwo zależy właśnie od nas samych! Rozsądek i odpowiedzialność powinny nam towarzyszyć cały czas.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości