Policjanci w trakcie prowadzonych działań nadal uświadamiają mieszkańców jak ważne, jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. Ich lekceważenie spotyka się ze zdecydowaną reakcją, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.
Dolnośląscy policjanci realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych, które stale prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. W ramach realizacji zadań sprawdzane są miejsca, których dotyczą obowiązujące procedury wprowadzone na czas pandemii. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze cały czas realizują też swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców.
Funkcjonariusze kolejny raz apelują do Dolnoślązaków o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Okres jesienny to czas zwiększonego ryzyka ekspozycji naszych organizmów na przeziębienie, a w obecnej sytuacji jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na szerzącego się niezwykle szybko wirusa. Jeśli znajdujemy się w miejscu, w którym obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust, w trosce o zdrowie własne i innych osób stosujmy się do tego obostrzenia, zachowujmy też bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się jednym miejscu,
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze