Reklama

Co z działkami pod nowo budowaną obwodnicę?

15/04/2021 20:24

Po tym, jak Wołów dostał 20 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, na budowę wiaduktu i dróg, gmina przygotowuje się do przetargu. Obwodnica będzie przechodzić przez część działek. Jaka procedura czeka tych, którzy je użytkują?

Przypomnijmy, Wołów otrzymał, jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, 20 036 037,09 mln zł. Za te pieniądze powstanie śródmiejskie obejścia Wołowa (ŚOW) wraz z wiaduktem nad linią kolejową nr 273 (relacji Wrocław–Szczecin). Projektowane ŚOW wlot będzie miało na skrzyżowaniu DW nr 338 i drogi powiatowej nr 1286D. Drugi wlot ŚOW będzie na rondzie Canteleu, które przecina DW nr 340. Między innymi zostanie wybudowana nowa droga, wiadukt, zostaną przebudowane skrzyżowania, chodniki i ciągi pieszo - rowerowe, odwodnienia, oświetlenia uliczne, przepusty. Obwodnica będzie przebiegać przez część działek, które są uprawiane. Działkowcy pytają, kto będzie musiał i kiedy oddać swój teren?

SZERZEJ PISZEMY O SPRAWIE W KURIERZE GMIN

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości