Reklama

Cyklostrada dolnośląska również w gminie Wołów

25/05/2021 10:10

Samorządowcy z terenu Dolnego Śląska podpisali w niedzielę w Miliczu deklarację współpracy przy tworzeniu Cyklostrady Dolnośląskiej. Wśród samorządów deklarujących chęć współtworzenia cyklostrady znalazła się również Gmina Wołów.

Cyklostrada Dolnośląska to projekt oparty o Dolnośląską Politykę Rowerową. Zakłada on modernizację istniejących już szlaków rowerowych jak również budowę nowych ścieżek rowerowych. Cała trasa ma mieć długość aż 1 800 kilometrów i łączyć ze sobą miasta Dolnego Śląska i najważniejsze atrakcje turystyczne w regionie.

W imieniu Gminy Wołów Deklarację Współpracy podpisał Dariusz Chmura, burmistrz Gminy Wołów. 

Obecnie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego prowadzi konsultacje dotyczące powyższego projektu. Uwagi i propozycje można składać za pośrednictwem strony UMWD, na adres e-mail: [email protected] lub poprzez Geoportal Dolnośląski. Znajduje się tu proponowany przebieg Cyklostrady.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości