Reklama

Firma POLREGIO będzie obsługiwać także pasażerów z Wołowa

10/12/2020 10:12

- Podpisaliśmy dzisiaj umowę wieloletnią z POLREGIO - poinformował Dolnośląski Urząd Marszałowski.

Na jej podstawie od przyszłego roku do 2030 spółka realizować będzie połączenia kolejowe na terenie województwa dolnośląskiego, m.in. na liniach: Wrocław – Oleśnica – (Ostrów Wielkopolski), Wrocław – Wołów – Ścinawa – Głogów – (Zielona Góra), Wrocław – Strzelin – Ziębice – Kłodzko – Bystrzyca Kłodzka – Międzylesie, czy Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra – Szklarska Poręba.

W województwie dolnośląskim kolejowe regionalne przewozy pasażerskie realizowane są przez dwóch przewoźników: Koleje Dolnośląskie S.A.
oraz Spółkę POLREGIO. – W ciągu ostatnich lat obserwujemy duży wzrost zainteresowania regionalnym transportem kolejowym wśród Dolnoślązaków – informuje urząd. – Dlatego też od kilku lat inwestujemy w rozwój sieci połączeń kolejowych w regionie, a Koleje Dolnośląskie sukcesywnie powiększają swoją flotę o nowoczesne pociągi.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości