Reklama

Jeśli nie teraz, to nigdy

24/06/2021 11:13

Radni sejmiku z klubu Nowoczesna+: Stanisław Huskowski, Marzena Majdzik i Ryszard Lech uczestniczyli w spotkaniu w Wołowie z samorządowcami północnej części województwa: burmistrzami: Wołowa - Dariuszem Chmurą, Prusic Igorem Bandrowiczem, Żmigrodu – Robertem Lewandowskim, Obornik Śląskich – Adamem Poprawą, Milicza – Piotrem Lechem i zastępcą Łukaszem Rokitą, wójtami: Krośnic- Andrzejem Białym, Cieszkowa – Ignacym Miecznikowskim, Wiszni Małej – Jakubem Bronowickim, starostami: powiatu trzebnickiego Małgorzatą Matusiak, powiatu milickiego Sławomirem Strzeleckim.

Spotkanie w Wołowie, które odbyło się z inicjatywy klubu sejmikowego Nowoczesnej+, otworzył gospodarz, burmistrz Dariusz Chmura, który powitał zebranych i podziękował za to, że samorządowcy mogą – za pośrednictwem radnych - zgłosić swoje uwagi co do redystrybucji środków unijnych w perspektywie lat 2021-2027. Radna Marzena Majdzik oznajmiła, że trwają negocjacje z marszałkiem Przybylskim odnośnie warunkowego wsparcia przez klub Nowoczesnej+ ważnych dla Sejmiku Dolnośląskiego głosowań, jest ono jednak uzależnione od zdania samorządowców z Dolnego Śląska. Radny Ryszard Lech wspomniał, że wkrótce będzie uczestniczył w otwarciu trzebnickiej części Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej i że będzie to moment, który symbolicznie zamknie dobry czas jego współpracy z północną częścią województwa: - Przyszedł czas na nowe otwarcie – mówił Lech. Radny Stanisław Huskowski podkreślał, jak ważne jest to, by środki unijne były dzielone transparentnie i sprawiedliwie, a nie według partyjnego klucza.
Wypowiadający się samorządowcy z północnej części województwa byli jednomyślni. – Bez środków unijnych powiaty
takie jak moje nie mają szans na inwestycje, bo są za słabe – mówił starosta milicki Sławomir Strzelecki. – Nie dostałem
ani grosza z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dlatego bardzo liczę na przejrzysty sposób podziału środków
europejskich – mówił burmistrz Żmigrodu, Robert Lewandowski. – Jeśli nie teraz, to nigdy – mobilizował wójt Wiszni Małej Jakub Bronowicki i dodał: - Los naszych samorządów spoczywa w waszych rękach. Trzymam
za was kciuki, bo to jest ważne dla mojej gminy, a burmistrz Prusic Igor Bandrowicz podkreślał: - Po raz pierwszy, odkąd
pamiętam, radni sejmikowi konsultują z samorządowcami decyzje polityczne. Niech to się stanie dobrą tradycją!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości