- W trakcie prac rozpatrywane są kwestie ewentualnej przebudowy wiaduktu w Brzegu Dolnym i związanego z tym uruchomienia drugiego toru na odcinku Księginice-Brzeg Dolny. Planowana jest również budowa nowego przystanku osobowego o roboczej nazwie Brzeg Dolny Zachodni - informuje magistrat.
– Przystanek Brzeg Dolny Zachodni ma służyć obsłudze centrum miasta, od którego stacja Brzeg Dolny oddalona jest o ponad 1,5 km. Proponowana lokalizacja rozważana jest w obrębie przejazdu kolejowo-drogowego w rejonie Alei Jerozolimskich. Lokalizacja nowego przystanku jest tematem uzgodnień z Urzędem Miejskim w Brzegu Dolnym – wyjaśnia Bohdan Ząbek z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
W ramach opracowywanego studium ujęto także przebudowę kładki dla pieszych na dolnobrzeskim dworcu.
/źródło: Brzeg Dolny/
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze