Reklama

Nie żyje ks. Stanisław Bijak, który pracował także w parafii pod Wołowem

30/12/2020 16:23

Ks. prałat Stanisław Bijak pył proboszczem oraz budowniczym kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Oławie. W latach 1984-88 był proboszczem w Głębowicach pod Wołowem.

Ksiądz Stanisław Bijak urodził się w 1946 roku, ukończył Liceum Ogólnokształcące w Strzelinie. W 1970 roku po ukończeniu Seminarium Duchownego we Wrocławiu przyjął święcenia kapłańskie. Pracował w parafiach w Bolesławcu, Wrocławiu i Zgorzelcu, w latach w latach 1984 -1988 był proboszczem w Głębowicach koło Wołowa skąd został skierowany do Oławy z zadaniem wybudowania najpierw kaplicy, a później nowego kościoła.

/fot. Miasto Oława/

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości