Reklama

Nowa trasa rowerowa połączyła powiaty trzebnicki i milicki

13/07/2021 14:02

Wiceburmistrz Wołowa Jan Janas wziął udział w otwarciu ścieżki rowerowej Gruszeczka- Książęca Wieś łączącej powiat trzebnicki z milickim. Dzięki inwestycji realizowanej przez powiat trzebnicki powstał najbardziej zaawansowany etap Cyklostrady Rowerowej, która przebiegać będzie również przez gminę Wołów.

- Drogi rowerowe są ważnym elementem rozwoju turystyki na Dolnym Śląsku, dlatego razem z samorządami będziemy budować Cyklostradę Dolnośląską przebiegającą przez cały nasz region. Przesiadając się z samochodu na rower dbamy nie tylko o nasze zdrowie, ale również o środowisko – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Nowo powstały odcinek to kolejny element powstającej Cyklostrady Dolnośląskiej – największego projektu rowerowego realizowanego w naszym regionie. Jej głównym celem jest poprawa dostępności transportowej w województwie. Trasy rowerowe pełnią nie tylko funkcję rekreacyjną, ale poprawiają możliwości mobilności mieszkańców. Dzięki temu będą służyć zarówno rekreacji, turystyce, jak i codziennej komunikacji. Otwarta trasa była jednym z bardziej oczekiwanych odcinków w tej części Dolnego Śląska ponieważ łączy dwie urokliwe trasy: żmigrodzką i milicką.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości