Reklama

Ogłoszono przetarg na budowę Śródmiejskiego Obejścia Wołowa

11/05/2021 08:49

Pod koniec ubiegłego tygodnia został ogłoszony przetarg na budowę Śródmiejskiego Obejścia Wołowa wraz z wiaduktem nad linią kolejową nr 273 w trybie zaprojektuj i zbuduj - informuje Urząd Miejski w Wołowie.

Gmina Wołów otrzymała 20 milionów złotych na budowę wiaduktu kolejowego wraz ze Śródmiejskim Obejściem Wołowa w ramach konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Szacowany koszt budowy wiaduktu i ŚOW to 16 milionów złotych. Wiadukt będzie budowany kilkaset metrów od przejazdu kolejowego na ul. Leśnej, w kierunku Łososiowic. Wjazd zostanie zaplanowany od strony tartaku i skrzyżowania ulic Kościuszki – Leśna. Śródmiejskie Obejście Wołowa, zintegrowane z wiaduktem, będzie prowadzić przez teren ogródków działkowych i połączy się z rondem Canteleu przy ul. Korzeniowskiego. W zakres inwestycji wchodzi m.in. budowa nowej jezdni, budowa wiaduktu, przebudowa istniejących skrzyżowań, budowa chodników i ciągu pieszo - rowerowego, odwodnienia, oświetlenia ulicznego, przepustów oraz przebudowa kolidującego uzbrojenia.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości