Reklama

Policja bierze pod lupę pijanych i agresywnych kierowców

03/03/2021 12:15

Ruszyły działania pod nazwą „Razem na Powiaty”. Głównym celem działań kontrolno-prewencyjnych policjantów ruchu drogowego jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości, agresywnych zachowań na drodze oraz kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości lub środków odurzających.

W ramach prowadzonych działań wołowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami powiatu średzkiego, legnickiego, lubińskiego oraz trzebnickiego przeprowadzają wzmożone kontrole prędkości na drogach krajowych. - Głównym celem akcji pn. „Razem na Powiaty” jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i poprawa bezpieczeństwa. Podczas realizacji zadań policjanci wykorzystują radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości - mówi mł. asp. Cezary Skowroński. - W głównej mierze statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary dynamiczne są prowadzone w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości