Reklama

Policyjna akcja Bezpieczny pieszy i rowerzysta. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych

12/04/2021 09:49

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą „Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. Podczas trwania działań funkcjonariusze ujawnili 25 wykroczeń oraz podjęli czynności w stosunku do dwóch nietrzeźwych kierowców poruszających się po drogach powiatu wołowskiego.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym kolejny raz przeprowadzili na terenie powiatu wołowskiego działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy i rowerzysta", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa. - Niestety pomimo wielokrotnych apeli policji funkcjonariusze podjęli czynności w stosunku do nietrzeźwego motocyklisty, który kierował motor mając prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi mł. asp. Cezary Skowroński. - Tego samego dnia policjanci ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu.

Reklama

Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili aż 25 wykroczeń popełnionych zarówno przez kierujących pojazdami jak i rowerzystów. Nietrzeźwych kierowców czeka rozprawa w sądzie. Grozić im może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości