W Dzienniku Ustaw pojawił się nowy zapis, który znosi dotychczasowy obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny przy wjeździe do Polski. Zamiast tego wystarczy poświadczenie stanu zdrowia „negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, wykonanego przed przekroczeniem granic, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu”.
Kwarantanna dotyczyła – z nielicznymi wyjątkami – zarówno osób przekraczających granicę koleją czy samochodem, jak i samolotami. Nowy zapis jest zdecydowanym ułatwieniem dla podróżnych i poniekąd ukłonem w stronę biur podróży, które od początku wprowadzenia kwarantanny apelowali o możliwość zamienienia jej na testy.
/źródło: ryneklotniczy.pl/
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze