Działalność telefonu jest ukierunkowana na obywatelskie protesty, w wyniku których może dojść do zatrzymań i represji. Na numer Iglicy można się zgłaszać niezależnie od dnia, ale organizatorzy zapowiadają szczególną czujność podczas demonstracji kobiecych, antyfaszystowskich, równościowych, ekologicznych czy pracowniczych. Kontakt można podjąć zarówno dzwoniąc, jak i pisząc ze sprawą na fanpage inicjatywy (link poniżej).
"Iglica" ma objąć działaniem cały Dolny Śląsk. Podobne inicjatywy działają już w Warszawie i Krakowie.
Kiedy dzwonić na telefon antyrepresyjny?
1. Kiedy jesteś zatrzymana/y podczas lub w drodze na demonstrację obywatelską;
2. Kiedy widzisz, że ktoś jest zatrzymana/u podczas lub w drodze na demonstrację (istotne jest uzyskanie imienia i nazwiska osoby zatrzymanej);
3. Kiedy Policja nachodzi Cię w związku z udziałem lub organizacją obywatelskich demonstracji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze