Reklama

Wnioski na 500+ trzeba złożyć do końca kwietnia

23/04/2021 10:43

Resort rodziny i polityki społecznej przypomina: aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia.

Resort rodziny przypomina, że prawo do świadczenia będzie ustalane na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2022 r. Jak złożyć wniosek? Najprostszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z e-usług. Wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Do urzędów do tej pory wpłynęło ponad 3 mln elektronicznych wniosków.

Od 1 kwietnia złożenie wniosku jest możliwe również drogą tradycyjną – za pośrednictwem poczty lub osobiście w urzędzie gminy, miasta, ośrodku pomocy społecznej. Warunkiem uzyskania prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy  rozpoczynający się 1 czerwca 2021 r.  jest złożenie nowego wniosku. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach po 31 kwietnia, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi w maksymalnym terminie do 3 miesięcy.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości