250 złotych mandatu będzie groziło nam, jeśli pozwolimy psu swobodnie, bez smyczy, biegać poza ogrodzeniem domu lub w miejscu publicznym, czyli na ulicy lub w parku. Więcej – do 500 zł – zapłacą ci, którzy sprowadzą zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. Nawet tylko potencjalnie, teoretyczne.
Maksymalny mandat mogą zatem dostać osoby, które przewożą bez odpowiednich zabezpieczeń (czyli smyczy i kagańca w przypadku psa) zwierzę w środkach publicznej komunikacji, ci, którzy mają psa rasy niebezpiecznej bez wymaganego zezwolenia lub wyprowadzają takie zwierzę na spacer bez kagańca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze