Głównym celem prowadzonych przez wołowskich policjantów działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach kara za wykroczenie była nieuchronna.
Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów,przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.
- Niestety na blisko 40 skontrolowanych kierujących 28 przekroczyło dozwoloną prędkość - mówi Marzena Pawlik z wołowskiej policji. - Znaczna część tych osób otrzymała mandaty karne. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 47-letnią kierującą, która mając niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu spowodowała kolizję drogową.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze