Reklama

28 kierowców przekroczyło prędkość, jedna osoba była nietrzeźwa

01/12/2020 11:51

Policjanci realizowali kolejne wzmożone działania prewencyjno - kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Podczas prowadzonych czynności sprawdzili m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i obowiązujących przepisów.

Głównym celem prowadzonych przez wołowskich policjantów działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu. W takich sytuacjach kara za wykroczenie była nieuchronna.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na: stan trzeźwości kierujących, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów,przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

Reklama

- Niestety na blisko 40 skontrolowanych kierujących 28 przekroczyło dozwoloną prędkość - mówi Marzena Pawlik z wołowskiej policji. - Znaczna część tych osób otrzymała mandaty karne. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 47-letnią kierującą, która mając niemal 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu spowodowała kolizję drogową.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości