Mieszkańcy Uskorza Wielkiego po raz kolejny udowadniają, że można na nich liczyć w każdej sytuacji.
Gdy tylko otrzymują sygnał od swojej pomysłowej Pani Sołtys, że jest praca do wykonania, w kilka chwil zbiera się grupa aktywistów gotowa do działania. Tym razem postanowili własnoręcznie odbudować „ścieżkę zmysłów” umieszczoną na boisku sportowym w Uskorze Wielkim.
Przypomnijmy, że ścieżka zmysłów to projekt, który ma na celu pobudzić zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż, to zwykle dzieje się w codziennym życiu. Trasa wykonana jest materiałami pochodzącymi ze środowiska naturalnego, np. szyszki, igliwie, kora, kamienie, piasek (kompozycja materiałów może być dowolna), a co najważniejsze są w pełni ekologiczne i bezpieczne dla dzieci. Mieszkańcy w ciągu jednorazowej akcji odbudowali jedną z ciekawszych (ale nie jedynych) atrakcji w swojej wsi. Uwieńczeniem pracowitego dnia był poczęstunek i spotkanie integracyjne. Wielkie wyrazy uznania
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze