Reklama

Dostali pieniądze na remont świetlicy i budowę wyniesionych przejść w Wołowie

20/06/2022 16:38

O pieniądzach dla budżetu Wołowa poinformował burmistrz Dariusz Chmura.

- Dziś wspólnie z moim zastępcą Janem Janasem odebraliśmy promesy na dofinansowanie zadań przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - napisał w mediach społecznościowych Dariusz Chmura.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

- 43 357 zł na dofinansowanie projektu realizowanego w ramach konkursu „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2022” - Budowa trzech wyniesionych przejść dla pieszych w celu poprawy bezpieczeństwa przechodniów - ul. Komuny Paryskiej, Zwycięstwa i Szkolna w Wołowie.

- 37 999 zł na dofinansowanie projektu realizowanego w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w roku 2022 - remont świetlicy wiejskiej w Starym Wołowie.

Reklama

Pieniądze otrzymała także gmina Wińsko.

-  150 000 zł - podniesienie bezpieczeństwa drogowego poprzez wykonanie chodnika, wyniesionego przejścia dla pieszych, oświetlenia solarnego LED oraz modernizację parkingu z miejscem dla osób niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej w Orzeszkowie

- 40.000 zł - Udostepnienie przestrzeni publicznej dla mieszkańców wsi Krzelów poprzez rewitalizację i zmianę funkcji byłego boiska osiedlowego

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości