Dolnobrzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz z Komendantem Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu przeprowadzili działania prewencyjne na rzece Odra pod nazwą „Bezpieczna Woda 2020”.
Policjanci Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zainicjowali wspólne działania prewencyjne na rzece Odra, do udziału, w których zaprosili funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także Strażników Posterunku Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą jak również kontrola jednostek pływających, ujawnianie dzikich kąpielisk, a także zwalczanie kłusownictwa i szkodnictwa przyrodniczego.
Służby dokonały kontroli rzeki Odry oraz linii brzegowej Odry. Dokonali także kontroli lokalnego kąpieliska, gdzie rozdawali odpoczywającym ulotki i gadżety oraz przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczywania nad wodą. Podczas działań wylegitymowano 23 osoby, skontrolowano 10 pojazdów i ujawniono 14 wykroczeń.
Działania prowadzono w ramach ogólnopolskiej Kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz akcji prewencyjnej "Bezpieczny wypoczynek nad wodą".
Komentarze