Reklama

Marszałek: Prawo, które narusza godność człowieka, jest prawem złym

27/10/2020 09:12

Marszałek województwa Cezary Przybylski przedstawił swoje stanowisko w sprawie w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Publikujemy jego treść.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołało falę społecznego oburzenia. Tysiące obywatelek i obywateli w całym kraju wyszło na ulice, aby wyrazić swoje niezadowolenie. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego narusza postanowienia tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku, pozbawiając Kobiety prawa wyboru i decydowania o swojej przyszłości. Uderza także w poczucie bezpieczeństwa, które jest zagwarantowane w Konstytucji. Prawo powinno służyć obywatelom. Prawo, które narusza godność człowieka, jest prawem złym i należy je zmienić.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości