Projekt mógł być zrealizowany dzięki środkom finansowym przekazanym przez samorząd województwa w ramach RPO WD 2014-2020, w kwocie 8 mln 188 tys. złotych. Zmodernizowany oddział intensywnej opieki to duże wzmocnienie systemu ochrony zdrowia na terenie Wrocławia. Nabiera to szczególnego znaczenia przy obserwowanych wzrostach nowych przypadków COVID-19. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, oddzielnym systemom wentylacji, na nowym OIOM-ie mogą przebywać równolegle pacjenci covidowi i z innymi chorobami.

W nowym OIOM została podwojona powierzchnia użytkowa oraz liczba łóżek. Oddział dysponuje teraz trzynastoma w pełni wyposażonymi stanowiskami respiratorowymi. Dotychczas na OIOM-ie jednocześnie mogło przebywać siedmiu pacjentów.
Odział intensywnej opieki medycznej składa się teraz z dwóch izolatek dwuosobowych, jednej jednoosobowej i dwóch sal czteroosobowych. Na OIOM-ie pojawił się także nowy sprzęt najnowszej generacji: respiratory, kardiomonitory, kolumny, mosty, urządzenia do dializoterapii oraz inne urządzenia monitorujące stan pacjenta. Wartość nowego wyposażenia to około 3 mln złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze