29 sierpnia w siedzibie Urzędu Gminy Wińsko podpisano trójstronne porozumienie pomiędzy Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie st. bryg. Wojciechem Maciejewskim, gwminą Wińsko reprezentowaną przez wójt Jolantę Krysowatą-Zielnica oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Orzeszkowie, w imieniu której występował Prezes OSP Robert Guzera.
Podpisanie porozumienia stanowi kolejny etap w kierunku włączenie jednostki OSP Orzeszków do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Nie byłby on możliwy gdyby nie zaangażowanie druhów i wsparcie płynące z Gminy Wińsko oraz Państwowej Straży Pożarnej. W ramach otrzymanej pomocy druhowie w trakcie kilku ubiegłych lat wymienili na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, wyremontowali remizę oraz uzupełnili bazę sprzętową o niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Włączenie jednostki OSP Orzeszków do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa nie tylko wśród mieszkańców Gminy Wińsko, ale również w całym powiecie wołowskim, a samej jednostce OSP da szansę na dalszy rozwój.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze