Reklama

OSP w Orzeszkowie w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

19/09/2022 08:36

29 sierpnia w siedzibie Urzędu Gminy Wińsko podpisano trójstronne porozumienie pomiędzy Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Wołowie st. bryg. Wojciechem Maciejewskim, gwminą Wińsko reprezentowaną przez wójt Jolantę Krysowatą-Zielnica oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Orzeszkowie, w imieniu której występował Prezes OSP Robert Guzera.

Podpisanie porozumienia stanowi kolejny etap w kierunku włączenie jednostki OSP Orzeszków do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Nie byłby on możliwy gdyby nie zaangażowanie druhów i wsparcie płynące z Gminy Wińsko oraz Państwowej Straży Pożarnej. W ramach otrzymanej pomocy druhowie w trakcie kilku ubiegłych lat wymienili  na nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy, wyremontowali remizę oraz uzupełnili bazę sprzętową o niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Włączenie jednostki OSP Orzeszków do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego znacząco zwiększy poziom bezpieczeństwa nie tylko wśród mieszkańców Gminy Wińsko, ale również  w całym powiecie wołowskim, a samej jednostce OSP da szansę na dalszy rozwój.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości