Wróć do artykułu

Zdjęcia 10 nowych pociągów dla Kolei Dolnośląskich. To inwestycja za 300 mln zł! - fotorelacja

03/04/2025 | Autor: Materiał partnera | źródło: kuriergmin.pl

Fotografie Komunikacja publiczna Dolny Śląsk

Dolnośląskie koleje otrzymają nowe, ekologiczne pociągi PESA serii 231M, zwiększając dostęp do transportu kolejowego dla mieszkańców regionu. W ramach rewitalizacji linii kolejowych, zakupionych będzie łącznie 10 nowoczesnych pojazdów, z opcją na kolejne 20. Pociągi będą obsługiwać trasy m.in. do Karpacza i Lądka-Zdroju, oferując wygodne i ekologiczne podróże. Dzięki ekodiesel silnikom, wykorzystującym ekologiczne paliwo, emisja CO2 będzie znacznie zredukowana. Nowoczesne wyposażenie, takie jak miejsca siedzące, stojaki na rowery czy homologacja do ruchu transgranicznego, sprawi, że podróże koleją staną się jeszcze atrakcyjniejsze dla pasażerów na Dolnym Śląsku.

Michał Rado, Koleje Dolnośląskie, Firmy Brzeg Dolny - zdjęcia

Reklama
Najnowsze wiadomości