29/04/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
W trakcie konferencji wrocławskiej debatowano na temat rozwoju siatki kolejowej w UE. W regionie od lat inwestuje się w kolejkę, m.in. poprzez remonty i nowe połączenia. Spotkanie zgromadziło ministrów infrastruktury z całej UE. Panelom towarzyszyły dyskusje na temat przyszłości kolei szybkich oraz inwestycji w transport szynowy. Udokumentowano także obecność ważnych gości i prezentację online. Konferencja stanowi istotny krok w modernizacji polskiego transportu kolejowego.