08/10/2025 | Autor: Kurier Gmin | źródło: kuriergmin.pl
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się oficjalna inauguracja kampanii przeciwko przemocy wobec dzieci. To sześciotygodniowe działanie, które kulminacyjnie zakończy się 19 listopada. W całej Polsce budynki użyteczności publicznej zostaną oświetlone na czerwono, w geście sprzeciwu wobec krzywdzenia najmłodszych. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci i promowanie uważnego rodzicielstwa. Na stronie internetowej DzieciństwoBezPrzemocy dostępne są materiały edukacyjne oraz lista organizacji wsparcia. Inauguracja w Warszawie zgromadziła wielu ważnych gości, a aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska odczytała Manifest kampanii Dzieciństwo bez Przemocy. Policjanci z Wołowa również angażują się w walkę z przemocą wobec dzieci.