Reklama

Nawet 1000 zł mandatu za brak maseczki w miejscu publicznym

09/11/2020 10:18

Dotychczas za złamanie nakazu noszenia maseczki groziło 500 złotych kary. Tymczasem prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, przez co mandat może wzrosnąć do 1000 zł.

Ustawa czeka jeszcze na opublikowanie w Dzienniku Ustaw, a następnie wejdzie w życie jeden dzień po ogłoszeniu. Przypomnijmy, kiedy i gdzie trzeba obowiązkowo zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej. Dotyczy to ulic, placów, cmentarzy, bulwarów, komunikacji publicznej, sklepów, galerii handlowych, punktów usługowych, targowisk, kin i teatrów, kościołów oraz innych placówek z obsługą masową ludności jak np. urzędy, poczty, przychodnie. Maseczek lub przyłbic nie ma obowiązku zakładać m.in. w parkach i lasach.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kuriergmin.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości